Hırsızlık Alarm Sistemi

İç denetim özellikli hırsızlık alarm sistemi, araç hırsızlığına karşı optimum koruma sunmaktadır.

Sesli ve görsel uyarı sinyalleri çevredekilerin dikkatini çeker ve hırsızları uzaklaştırır. Araca izinsiz giriş yapıldığında, kapılardaki ve kaputtaki kontaklar veya ultrasonik hareket sensörleri üzerinden sesli bir alarm tetiklenir. Ultrasonik hareket sensörleri, bir kişinin aracın kırılan bir camı üzerinden araç içerisine erişmek istediğini de algılayabilmektedir. Yeni nesil hırsızlık alarm sistemi, aracın merkezi elektriğinden bağımsız olarak çalışan bir back-up kornası ve kapının yetkisiz bir şekilde açılması sonucunda devreye giren zaman kumandalı bir alarmdan meydana gelir. . Aracın kilitlenmesiyle birlikte hırsızlık alarm sistemi devreye alınır ve açılmasıyla da devreden çıkarılır.

Volkswagen modelleri ayrıca, modele bağlı olarak, hırsızlık uyarı sisteminin bir parçası olan eğim sensörlerine de sahiptir. Bu sensörler aracın konum değişikliğini saptayarak (taşımayla hırsızlık) alarmı tetikleyebilmektedir. Hırsızlık uyarı sistemi önce 30 saniyelik bir korna alarmı ile ikazda bulunur. Bir sonraki aşamada ise dörtlü flaşör sistemi sürekli olarak yanıp sönmeye başlar.

"Plus" hırsızlık uyarı sistemi tüm bu özelliklere ek olarak bir de zorlanarak gerçekleştirilen çekmelere karşı bir çekme koruması da sunuyor.


A B C Ç D E F G H I İ K L M N O Ö P
R S Ş T U V X Y Z 1 2 3 4 5 6 7 8